Wielki Tydzień w naszej parafii PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności parafialne
niedziela, 29 marca 2015 21:40

W Wielki Czwartek uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa o godzinie 17:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wieli Czwartek trwać będzie do godz 21:00!W Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa - nie sprawuje się Mszy Świętej.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 15:00

Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 17:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek będzie trwać do godziny 21:00

Do adoracji przy grobie zapraszamy wszystkie straże pożarne naszej parafii oraz harcerzy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wieli Piątek trwać będzie do godz 21:00!W sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej, najważniejszej liturgii roku kościelnego, rozpoczniemy o godzinie 20:00.

Na liturgię przynosimy ze sobą świece lub lampiony!

W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. W kościele parafialnym od 9:00 do 15:00 co pół godziny, natomiast wioski prosimy zgłaszać w zakrystii.Rezurekcja
w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6:00

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu.

 
Wielki Tydzień PDF Drukuj Email
Artykuły - Czytelnia

Wielki Tydzień - czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkanocne - wykształcał się w liturgii stopniowo. Początkowo sam post przed Wielkanocą trwał zaledwie 3 dni. Z czasem wprowadzono okres 40-dniowego postu - i wyróżniono Wielki Tydzień. Na treść wydarzeń Wielkiego Tygodnia składają się triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, ostatnie dyskusje Chrystusa z Sanhedrynem w świątyni, przepowiednie Chrystusa o zburzeniu Jerozolimy i o końcu świata, Ostatnia Wieczerza i Męka Pańska, wreszcie chwalebne Zmartwychwstanie. Obrzędy liturgiczne tych dni są tak wkomponowane, aby ułatwić odtworzenie tych wypadków, bezpośrednio związanych z tajemnicą odkupienia rodzaju ludzkiego, pobudzić do refleksji i wielkiej wdzięczności, doprowadzić do pojednania się w sakramencie Pokuty, odnowić w Kościele pierwotną gorliwość w służbie Bożej. Wielki Tydzień ma tak wysoką rangę w liturgii Kościoła, że nie dopuszcza nawet uroczystości. Gdyby zaś takie wypadły, odkłada się je na czas po Wielkanocy i jej oktawie (np. uroczystość Zwiastowania).

Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa - czytaj więcej o Niedzieli Palmowej.

Więcej…
 
Miesiąc marzec w naszej parafii PDF Drukuj Email
Aktualności - Aktualności parafialne
sobota, 28 lutego 2015 23:00
  • Pierwszy czwartek miesiąca (05.03.2015) - Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w parafii, po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Pierwszy piątek miesiąca (06.03.2015) - Msza Św. i Nabożeństwo Wynagradzające za grzechy i zniewagi: Msza św. wieczorna.
  • Pierwsza sobota miesiąca (07.03.2015) - Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz 20:45
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu (12.03.2015) - w każdy pierwszy czwartek po pierwszym piątku miesiąca po mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta (13.03.2015) - zapraszamy do wspólnej modlitwy nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta - ul. Kolska, Warszawska, kard. S. Wyszyńskiego. Rozpoczęcie od krzyża przy trasie kolskiej o godz. 15:00.

  • Rekolekcje Wielkopostne (15-17.03.2015) - zobacz harmonogram rekolekcji.

W czasie Wielkiego Postu, zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: drogę krzyżową i gorzkie żale.

 
Informacje o projekcie Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie PDF Drukuj Email
Aktualności - Renowacja

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie zrealizowała w latach 2009 – 2012 r. projekt pn. „Renowacja i konserwacja architektury oraz zabytków ruchomych XVIII – wiecznego Pokarmelickiego Zespołu Klasztornego w Kłodawie”.

Przedmiotowy projekt był współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 oraz współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…
 
Film promocyjny PDF Drukuj Email
Aktualności - Renowacja
środa, 23 stycznia 2013 13:05

 
Folder promocyjny PDF Drukuj Email
Aktualności - Renowacja
czwartek, 07 lutego 2013 23:26

Folder promocyjny projektu w formacie PDF - rozmiar 38 MB

 
Uroczyste zakończenie projektu PDF Drukuj Email
Aktualności - Renowacja
niedziela, 16 grudnia 2012 22:02

W dniu 18 grudnia 2012 (wtorek) o godzinie 11:30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Kłodawie odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu Renowacja i konserwacja architektury oraz zabytków ruchomych XVIII-wiecznego Pokarmelickiego Zespołu Klasztornego w Kłodawie.

Więcej…