Odpust Wniebowzięcia NMP i Dożynki w Kłodawie

Jak co roku 15 sierpnia kłodawiacy świętowali główny odpust ku czci Wniebowzięcia NMP połączony wraz z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Uroczystej Mszy św. o godz. 10 30 przewodniczył ks. prał. Jerzy Dylewski. Jak co roku przedstawiciele wiosek naszej parafii przygotowali pięknie wieńce, chleby oraz kwiaty jako dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Po Mszy św. była okazja do podzielenia się chlebem dożynkowym na placu przy świątyni. Tu krótka relacja relacja fotograficzna.

Kłodawa w łączności z Fatimą

Po raz kolejny 13 sierpnia czciciele Maryi odpowiedzieli na apel Matki Bożej, która wzywała i nadal wzywa do modlitwy o pokój. Jak zawsze 13 każdego miesiąca od maja do października przyszliśmy, aby wpatrując się w przepiękną figurę Matki Bożej zanosić do Boga ufną modlitwę o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszej parafii, rodzinach. Jak zawsze wśród wielu osobistych intencji, z którymi przychodzimy do Maryi, główną była modlitwa za grzeszników, którzy są zagrożeni wiecznym potępieniem, gdyż o to właśnie prosiła Maryja w Fatimie, aby ludzie się nawrócili i pokochali na nowo Jej Syna. Dzięki Bogu był piękny ciepły wieczór dlatego mogliśmy wyjść na ulice naszego miasta, w ten sposób polecamy naszej Matce całą wspólnotę parafialną, chcemy aby Maryja była obecna również w naszej codzienności, wszędzie tam gdzie żyjemy i pracujemy. W tym miesiącu zaszczyt niesienia figury Matki Bożej przypadł braciom górnikom, za co serdecznie im dziękujemy, że podjęli się tej pięknej posługi. Dziękujemy również wspólnocie żywego różańca, która zawsze licznie włącza się w naszą modlitwę oraz wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie zgromadzili się w tym miesiącu. Zapraszamy wszystkich parafian na kolejne czuwanie z Maryją Fatimską już 13 września. Poniżej krótka relacja fotograficzna.

Zaproszenie na wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego

Zapraszamy ministrantów oraz młodzież i dzieci ze Scholii Parafialnej na wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Pradolina” w dniu 16 sierpnia 2022 r. Przewidziane zabawy z animatorem, przejazd konno, ognisko albo pieczenie piccy. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Roberta. Zapraszamy.

Schola Parafialna

Święty Augustyn napisał kiedyś: „Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”.
Po przerwie spowodowanej pandemią wzowione zostały spotkania scholi parafialnej „Sursum Corda”. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież kochającą śpiewać, do zaangażowania się w naszą parafialną scholę, abyśmy wspołnie śpiewem i modlitwą jeszcze piękniej uwielbiać Pana Boga. Do scholi mogą zgłaszać się dzieci powyżej czwartej klasy szkoły pdstawowej oraz młodzież.
Próby w każdy czwartek o godz. 17:00
Szczegółowe informacje można uzyskać u pana Krystiana organisty, oraz ks. Roberta - Nr. Tel. 697182567.
Zapraszamy serdecznie.

Nabór do Szkoły w Wólce Czepowej

Po kliknięciu w zdjęcie powiększa się
                                                                                      Ogłoszenie nr 1
                                                                      Ogłoszenie nr 2

Strona parafialna na facebooku

Od dzisiaj dostępna jest nasza strona na facebooku.
Nasza Strona na FB

Ubezpieczenia Nagrobków

Kuria Diecezjalna Włocławska informuje, że istnieje możliwość zawarcia pomiędzy Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych, a osobami fizycznymi polis dotyczących ubezpieczenia nagrobków.
W tym celu wierni mogą się kontaktować z następującymi oddziałami TUW:
1.Oddział we Włocławku,
ul. Warszawska 17 tel. 54 231 49 00;
2. Oddział w Koninie,
ul. Wiosny Ludów 21 tel. 63 245 67 23, 63 244 50 18;
3. Oddział w Sieradzu,
ul. Rynek 19 tel. 43 822 33 99

Szczęść Boże

Miło nam poinformować, iż z dniem 1 września 2018 została uruchomiona nowa odświeżona strona parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajdą tu Państwo najświeższe informacje z życia naszej wspólnoty, ale