Dwudziesta Niedziela Zwykła
/ 18 sierpnia 2019 r. /

1.Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii.

2.W piątek 23 sierpnia, 80 rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

3.Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za Płony - Dożynki Jasnogórskie będzie 1 września. Uroczystej sumie o godz. 11:00 będzie przewodniczył nasz Ordynariusz Ksiądz Biskup Wiesław Mering. Jeśli będą chętni nasi rolnicy i parafianie na wyjazd do Częstochowy to prosimy o zgłoszenie się w tym tygodniu. Od ilości osób uzależniamy zamówienie autokaru!

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek - św.Bernarda,
w środę - św.Piusa X, papieża,
w czwartek - Najświętszą Maryję Pannę Królową,
w sobotę - św.Bartłomieja, Apostoła.

3.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.

4.Nadal posiadamy do nabycia Albumy Pamiątkowe z okazji 250 lat istnienia naszego kościoła Wniębowzięcia NMP w Kłodawie. Idealnie nadają się na prezent, oraz jako ciekawa lektura pozwalająca poznać dzieje naszego Kościoła.
Dziedzictwo Karmelu