Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła
/ 13 października 2019 r. /

1.W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi "Wstańcie, chodzmy". Niosąc w sercach pamięć o św.Janie Pawle, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2.Dzisiaj ostatnie spotkanie z Matką Bożą Fatżmską. Na godz. 21:00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na procesję światła i modlitwę różańcową.

3.W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, pracowników oświaty, dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17:30!

4.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła.

5.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki za zmarłych! W tym tygodniu patronują nam:
+ 15.X. - św.Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka,
+ 16.X. - św.Jadwiga Śląska (1180-1243), żona polskiego księcia H.Brodatego, patronka Śląska,
+ 17.X. - św.Ignacy Antiocheński (zm.ok.107), uczeń i następca św.Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
+ 18.X. św.Łukasz (Iw.), uczeń św.Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży. Sa, do nabycia kalendarze ścienne i książkowe Rolników.Te,które pozostały chcemy zwrócić do Wydawnictwa!

7.Nadal posiadamy do nabycia Albumy Pamiątkowe z okazji 250 lat istnienia naszego kościoła Wniębowzięcia NMP w Kłodawie. Idealnie nadają się na prezent, oraz jako ciekawa lektura pozwalająca poznać dzieje naszego Kościoła.
Dziedzictwo Karmelu