Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła
/ 20 września 2020 r. /

1.Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas jednak należ ocena pracy naszej i naszych bliskich. To Bóg ją ocenia i wyznacza nagrodę. Czy podejmując rozmaite działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu sią podobały?
2.Sobór Watykański II określił, że Ofiara eucharystyczna jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrzęścijańskiego. W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom. Dlatego też Kościół nieustannie zwraca swe spojrzenie ku swojemu Panu, obecnemu w Sakramencie Ołtarza, w którym objawia On w pełni ogrom swej miłości.

3.W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał s uczniem Chrystusa i autorem jednej z Ewangelii.

4.W środę, 23 września, liturgiczne wspomnienie Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Jest Patronem Grup Modlitwy.

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy".
W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i Rolników na rok 2021!