XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lipca 2024 r. /

1.Trwające wakacje to czas odpoczynku i nabierania sił na kolejny okres pracy. Niech w tych miesiącach nie zabraknie spotkania z Bogiem w Eucharystii – na niedzielnej Mszy świętej, ale także podczas osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Znajdźmy czas na adorację Chrystusa Eucharystycznego w naszej świątyni.

2.We wtorek 16 lipca przeżywać będziemy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze, duchowi synowie proroka Eliasza oddawali cześć Bogu. Tam narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku przeniósł się do Europy i tak bardzo odcisnął znamię na historii naszej parafii i miasta. Msze święte w dzień odpustu odprawione będą o godzinie 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. O godzinie 11.00 na Sumę z procesją eucharystyczną zapraszamy asystę parafialną, dziewczynki sypiące kwiatki, jednostki Straży Pożarnej naszej parafii i poczty sztandarowe.

3.W przyszłą sobotę 20 lipca o godzinie 19:00, w ramach V Festiwalu Kłodawskie Dwory, zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w wykonaniu prof. dr. hab. Jana Bokszczanina. Jest on profesorem białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, wiele koncertuje w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 20 płyt, wielu współczesnych kompozytorów dedykowało mu swoje utwory. Początek koncertu o godz. 19:00. W programie usłyszmy m.in. dzieła Bacha, Brahmsa i Mendelssohna. Wstęp wolny. Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtuozowskim wykonaniu dzieł muzyki organowej. Jednocześnie dziękujemy Organizatorom, na czele z Panem Ambasadorem Krzysztofem Kocelem, Prezesem Kłodawskich Dworów, za wybór naszej parafialnej świątyni na miejsce jednego z koncertów muzyki klasycznej.

4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.„Trzy minuty o cmentarzu”. Parafianie sygnalizują, że na naszym cmentarzu niestety zdarzają się kradzieże zniczy i kwiatów. Do tego dochodzi wrzucanie do śmietników śmieci przywożonych z domów (np. starych materacy czy mebli) oraz wrzucanie gruzu przy okazji prowadzenia prac, np. zakładania kostki wokół pomnika. Przestrzegam przed tego typu procederami. Niektóre osoby i miejsca, skąd pochodzą śmieci czy gruz, jak również osoby okradające groby, są do zidentyfikowania. Proszę o powstrzymanie się od tego typu działań. Proszę też o zgłaszanie, jeśli ktoś zauważy, tych, którzy w ten sposób postępują.

6.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Bolesławę Wichrowską i Andrzeja Sakwę. Rodzinie zmarłych składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na przeżycie tygodnia pod znakiem Matki Bożej Szkaplerznej, życzymy Szczęść Boże!

Adres e-mail: parafiaklodawa@gmail.com