Trzecia Niedziela Wielkanocy
/ 18 kwietnia 2021 r. /

1.Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej Ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Znajdźmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię.

2.W piątek uroczystość św.Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca kierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.

3.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.
Polecamy artykuł ks.Pawła Szczepaniaka Idźcie do Józefa - poświęcony obrazowi św.Józefa w bocznym ołtarzu naszego kościoła.