Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
/ 21 luty 2021 r. /

1.Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami "Nawracajcie się", "Wierzcie w Ewangelię" to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z nim "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

2.Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz. l6:30 - Droga Krzyżowa, a także w niedzielę o godz. 17:30 Gorzkie Żale. Przygotowujemy się również do rekolekcji wielkopostnych w IV niedzielę Wielkiego Postu.

3.Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszki.

4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.