Jedensta Niedziela Zwykła
/ 13 czerwca 2021 r. /

1.Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści "o ziarnku gorczycy" rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św.Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

2.Dzisiaj kolejny dzień fatimski. Na godz. 21:00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na procesję światła z figurą Matki Bożej. W modlitwie różańcowej będziemy prosić o potrzebne łaski dla nas, naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Przynosimy ze sobą lampiony.

3.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
Poniedziałek - bł. bp. Michała Kozala ;
Wtorek - bł. Jolantę
Czwartek- św. Alberta Chmielowskiego.

4.Ojciec Święty Franciszek, 27 kwietnia 2021 r.powierzył posługę pasterską w Diecezji Włocławskiej Księdzu Biskupowi Krzysztofowi Wętkowskiemu, ustanawiając 77 Biskupem Diecezjalnym tego Kościoła. Uroczysta Msza Święta półączona z Ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku, będzie w sobotę 19 czerwca 2021 r. o godzinie 11:00. Nowego Ordynariusza naszej diecezji polecamy modlitwie wiernych!

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.