Szesnasta Niedziela Zwykła
/ 18 lipca 2021 r. /

1.Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: "Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco" (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat - dzieło Boga - nabiera wyjątkowego blasku Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2.Za tydzień będziemy wspominać św.Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej na parkingu przy kościle odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcamy do udziału w Akcji św.Krzysztofa. Polega ona na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

3.W tym tygodniu patronują nam:
W czwartek 22 lipca - św.Maria Magdalena, nazywana apostołką Apostołów zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu
W piątek 23 lipca - św.Brygida, zakonnica, patronka Europy
W sobotę 24 lipca - św.Kinga, dziewica, córka króla węgierskiego Belil żona księcia Władysława Wstydliwego.

4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.