Pierwsza Niedziela Adwentu
/28 listopada 2021 r. /

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię - na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Bóg z nami.

2.W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy wszystkich na Msze Święte roratnie - szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży.
W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

3.Od poniedziałku wprowadzamy w naszym kościele codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia. Bardzo pragniemy, aby byli chętni parafianie do trwania każdego dnia z Chrystusem na modlitwie - chociaż godzinę.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
W czwartek od godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta o powołania kapłańskie - spotkanie Grupy Modlitwy o.Pio
W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:45
W sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o gadz. 7:00 oraz nabożeństwo wynagradzające - zapraszamy na Apel Jasnogórski o 20:45!

5.W sobotę, 4 grudnia, wspominamy Świętą Barbarę, patronkę górników. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 9:00, w intencji górników, pracowników kopalni i ich rodzin, będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski.

6.Przyszła niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

7.Caritas Polska prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii.

8.REKOLEKCJE ADWENTOWE - 28-30 listopada 2021 r.

Niedziela - 25 listopada
7:00 Dorośli
9:00 Dorośli i młodzież
10:30 Dorośli
12:00 Dzieci z rodzicami
16:00 Dorośli
18:00 Dorośli
Poniedziałek i Wtorek - 29 i 30 Listopada
9:00 Dorośli
11:00 Dorośli
15:30 Dzieci od kl.0-VI / Roraty /
18:00 Dorośli i młodzież

W poniedziałek i wtorek całodzienna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w Kaplicy Miłosierdzia!
Sakrament Pokuty we wtorek od godz. 8:30 i przed każdą Mszą Świętą, Dzieci kl. IV, V i VI od godz. 15:00
Chorych w domach odwiedzamy na indywidualne zaproszenie!

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Idziemy z naszym dodatkiem Ład Boży