Piąta Niedziela Wielkanocy

Słowo Administratora Apostolskiego Diecezji Włocławskiej do wiernych

Czcigodni Księża
Drodzy Diecezjanie Włocławscy!

We wtorek 27 kwietnia, doszła do nas wiadomość, że papież Franciszek mianował 77 biskupa Diecezji Włocławskiej
I właśnie dlatego kieruję do Was, Bracia i Siostry, moje słowo.
Przychodzi do nas Ksiądz Biskup dr Krzysztof Wętkowski, który był dotąd pomocniczym biskupem w Gnieźnie.
Urodzony w 1963 roku, jest człowiekiem doskonale wykształconym, wytrawnym znawcą prawa kanonicznego,
doświadczonym przez pełnienie różnych funkcji w macierzystej diecezji:
kapelan biskupa, kanclerz przez 17 lat, profesor seminarium, rzecznik prasowy, kanonik Kapituły Prymasowskiej, wikariusz generalny.
Teraz swoje siły i zdolności wprzęgnie w pracę na Bożą chwałę i pożytek Ludu Bożego Diecezji Włocławskiej.
Kościół Włocławski wita z szacunkiem i radością nowego Pasterza! Dobrze wiemy, że tylko w zgodnej
współpracy duchowieństwa i Ludu Bożego z Pasterzem możliwe jest skuteczne głoszenie Ewangelii i dawanie jej w życiu świadectwa.
Tego spodziewa się Chrystus i oczekują ludzie.
Dziękujemy Ojcu Świętemu za posłanego do nas nowego Biskupa.
Dla Kościoła Włocławskiego ten rok jest szczególny - wszak Syn tego Kościoła,
Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński doczeka się wyniesienia na ołtarze!
Osoba Księdza Prymasa Wyszyńskiego, który był arcybiskupem Warszawy i Gniezna,
z Włocławkiem jest tak bardzo złączona! Męczennik Dachau - bł. ks. bp. Michał Kozał
też przyszedł do Włocławka z Gniezna.
Módlmy się chętnie i często, by opieka tych Świętych i Błogosławionych
towarzyszyła Księdzu Biskupowi Krzysztofowi i była źródłem siły
w tak bardzo trudnej posłudze i niełatwych czasach!
Już dziś zapraszam na ingres nowego biskupa do katedry włocławskiej,
który odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11.
Księże Biskupie Krzysztofie - witamy Cię z zaufaniem, czcią i radością,
wzywając także opieki Matki Bożej w Jej miesiącu i św. Wojciecha, patrona metropolitalnego Gniezna!

Ks. bp. Wiesław Mering

1.Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadomić sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2.Rozpoczęliśmy maj,miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie gromadzimy się na Eucharystii i na nabożeństwie majowym po Mszy Świętej wieczornej.

3.Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Uroczystość ta jednoczy nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św.Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu.
Msze Święte będą o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00.
Msza Święta za Ojczyznę będzie o godz. 10:30!

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W pierwszy czwartek zapraszamy szczególnie Grupę Modlitwy O.Pio.
Msza Święta o godz. 18:00 w intencji o powołania kapłańskie i zakonne i nabożeństwo majowe.
W pierwszy piątek okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św.

5.W sobotę, 8 maja przypada uroczystość św.Stanisława, biskupa męczennika, głównego patrona Polski - przez św.Jana Pawła II nazwany "patronem chrześcijańskiego ładu moralnego".

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.