Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa / Męki Pańskiej
/ 5 kwetnia 2020 r. /


WAŻNE
Ogłoszenia Dieciezjalne
WAŻNE
Prosimy o kliknęcie w link i zapoznanie się z Dekretem.
WAŻNE
Dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych
WAŻNE

0.Od dzisiaj dostępna jest nasza strona na facebooku, w Triduum Paschalnym będą prowadzone transmisje na żywo
Serdecznie zapraszamy. Nasza Strona na FB

1.Obchody tegorocznych Świąt będą przebiegały w nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej wprowadzeniem przez władze państwowe stanu epidemii i wynikających z niego ograniczeń.

2.Ksiądz Biskup Wiesław Mering - Ordynariusz Włocławski zarządza, aby przygotowując liturgię Triduum Paschalnego przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Ta nadzwyczajna sytuacja sprzyja temu, aby nasze rodziny stawały się coraz bardziej domowymi Kościołami. Równocześnie zachęca się do przeżywania celebracji Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem dostępnych w mediach transmisji.

3.Liturgia Wielkiego Tygodnia w naszym kościele:
W Wielki Czwartek uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 17:00.
Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa - w tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 17:00.
Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej - najważniejszej liturgii roku kościelnego - rozpoczniemy o godz. 21:00.
Nie będzie Mszy Świętej rezurekcyjnej! Porządek Mszy Świętych w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego jak w każdą niedzielę.

4.W tym roku tzw. "święconka" ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec lub matka, korzystając z modlitwy podanej na stronie internetowej parafii lub odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Nie używa się wody święconej!

5.Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania jej w kręgu rodzinnym.

6.Bądź dobrym samarytaninem — oddaj krew! Zewsząd płyną apele o oddawanie krwi. Proszą o to zwłaszcza lekarze i centra krwiodawstwa Zachęcamy do takiej formy pomocy. Bądź dobrym samarytaninem, pomóż bliźniemu, możesz uratować jego życie! Diecezja przyłącza się do tych apeli i zachęca wszystkich, którzy są zdrowi, by skontaktowali się ze swoim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Trzeba dostosować się kilku zasad podawanych przez centra. Pamiętaj o monitorowaniu komunikatów twojego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Niektóre z oddziałów pracują w innych godzinach, inne są zamknięte. Terenowe akcje poboru krwi mogą być odwołane. Aktualności w tej kwestii zamieszczane są na stronach internetowych RCK lub profilach na Facebooku. Warto przed wizytą zadzwonić i zapytać się o optymalną godzinę wizyty, aby uniknąć tłoku. Jeśli już zdecydujemy się na wizytę w centrum krwiodawstwa, to przestrzegajmy zwykłych zasad profilaktyki. Unikajmy zatłoczonych miejsc i często myjmy ręce. „Jednocześnie zwracamy się do Was z prośbą. Jeżeli tylko stan Waszego zdrowia na to pozwala — zgłaszajcie się do punktów zbiórki krwi. W miarę możliwości, prosimy również o odwiedzanie nas bez osób towarzyszących" — informuje na swoim profilu fb jedno z RCK. Krew jest potrzebna każdego dnia, a zwłaszcza w obecnej sytuacji. Wiele osób ma wątpliwości, czy w sytuacji zagrożenia epidemicznego powinno się ją oddawać. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Jak zwykle w takich sytuacjach, szczególnie poszukiwani są dawcy z grupą krwi O Rh-, z których krwi może skorzystać każdy chory. Nie znaczy to, że dawcy z innymi nie mogą pomóc.

7.Dyrekcja Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej pragnie poinformować, że rozpoczęto nabór do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Szkoła przyjmuje chętnych uczniów także do pozostałych klas. Szkoła jest bezpłatna, bezpieczna, indywidualizuje nauczanie do możliwości ucznia, wychowuje w duchu chrześcijańskim. Oferuje bezpłatną, indywidualną naukę gry na instrumentach. Małe oddziały sprzyjają uczniom z deficytami rozwojowymi. Dowóz do szkoły jest bezpłatny.

8.BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Albo:
Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.

9.Redakcja tygodnika "Idziemy" informuje, że w czasie epidemii, przechodzi tylko na wydanie elektroniczne.
Rozsyłajcie ten apel i materiały do znajomych.
Idziemy można nabyć pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy
Na urządzenia mobilne lepsza jest chyba wersja dostępna na: https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html
Redakcja pracuje nad tym, żeby można była pobrać gratis pdf wydania ze strony www.idziemy.pl


Kontakt z namiParafia p.w. Wniebowzięcia NMP

ul. Włocławska 2 62-650 Kłodawa

Tel./Faks: 63 27 24 712
http://www.klodawaparafia.org/

Konta bankowe

Bank Spółdzielczy w Kłodawie:
39 8545 0008 0000 0404 0135 8413