Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła (253)
/ 15 września 2019 r. /

1.Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Obecna świątynia została uroczyście poświęcona w dniu 7 września 1766r. przez ks.biskupa Dominika Józefa Kiełczewskiego. Pamiątkę tej uroczystości obchodzono w niedzielę po Narodzeniu Maryi.

2.Dzisiajsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Już tradycyjnie w naszej parafii młodzież kl.VIII oraz szkół ponadpodstawowych od poniedziałku do środy będą mieli trzy dni modlitewnego skupienia. Będzie to jednocześnie przygotowanie do święta św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Przychodzimy na Mszę świętą o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17:30!

3.Caritas Włocławskieizachęca Parafie i Szkoły do włączenia się w akcję „Tornister misyjny", w ramach której zbieramy przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei.
Drogich Księży, Katechetów i Nauczycieli prosimy o przeprowadzenie zbiórek w swoich środowiskach: kościołach, szkołach, salkach do 13 października br.
Z serdecznymi pozdrowieniami w Panu

Ks. Janusz Bartczak
dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej

4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020.

5.Nadal posiadamy do nabycia Albumy Pamiątkowe z okazji 250 lat istnienia naszego kościoła Wniębowzięcia NMP w Kłodawie. Idealnie nadają się na prezent, oraz jako ciekawa lektura pozwalająca poznać dzieje naszego Kościoła.
Dziedzictwo Karmelu