Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła
25 września 2022 r. /

1.Dzisiejsza liturgia słowa Bożego wskazuje, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie, które płynie z liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.

2.W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3.W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw."Wulgata"). Pozostawił ważną myśl, że "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

4.W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie i w niedziele o godz. 17:30.

5.W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00.

6.W przyszłą niedzielę nasza parafia czci Matkę Bożą Różańcową. Uroczysta Msza Święta i procesja różańcowa będzie o godz. 16:00! Nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu oraz o godz. 18:00.

7.W miesiącu październiku będziemy przyjmować na wypominki za zmarłych.

8.Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 22.X.br. Jest to pielgrzymka z całej diecezji. Chcemy zaprosić Maryję w Jej Jasnogórskim wizerunku do naszej parafii w przyszłym roku.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Idziemy z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.
Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne i książkowe rolników na rok 2023.