Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła
/ 3 listopada 2019 r. /

1.Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

2.Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 10:00

3.Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne. Są do nabycia w zakrystii!

4.W tym tygodniu patronują nam:
+ 11.XI - św.Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup
+ 12.XI - św.Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem
+ 13.XI - święci Benedykt, Jan,Mateusz, Izaak i Krystyn (zm.1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

5.Zapraszamy na kolejną już Eucharystię Młodych, w piątek 15 listopada o godz. 17:00. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. następnie spotkanie z Jezusem Eucharystycznym podczas adoracji. Animację muzyczną będzie prowadziła nasza schola parafialna „Sursum Corda”. Po Mszy św. i adoracji zapraszamy wszystkich młodych na herbatę i ciastko do salki parafialnej.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży. Sa, do nabycia kalendarze ścienne i książkowe Rolników.Te,które pozostały chcemy zwrócić do Wydawnictwa!
7.Nadal posiadamy do nabycia Albumy Pamiątkowe z okazji 250 lat istnienia naszego kościoła Wniębowzięcia NMP w Kłodawie. Idealnie nadają się na prezent, oraz jako ciekawa lektura pozwalająca poznać dzieje naszego Kościoła.
Dziedzictwo Karmelu