Pierwsza Niedziela Adwentu
/ 29 listopada 2020 r. /

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystość Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: "Eucharystia daje życie". Natomiast hasłem roku 2020/2021 są słowa "Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2.W Adwencie, w tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6:30! Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci.

3.W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny Msze Święte będą o godz. 9:00, 11:00, 15:30 i 18:00. Przed każdą Mszą Świętą będzie okazja do spowiedzi. Przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych!

4.Dzisiaj w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny odbędzie się transmisja mszy świętej na facebooku o godz. 18:00

5.W piątek, 4 grudnia, wspominamy Świętą Barbarę, patronkę górników. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 9:00, w intencji górników, pracowników kopalni i ich rodzin, będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na godz. 16:30 zapraszamy szczególnie Grupę Modlitwy Ojca Pio. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00 oraz nabożeństwo wynagradzające. Po nim całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.Przyszła niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszki.

8.Caritas Polska prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik "Idziemy" z naszym dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.